شناسهٔ خبر: 17383813 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: جام‌جم آنلاین | لینک خبر

بداهه خوانی محمد معتمدی در رادیو ملی ایتالیا

صدای محمد معتمدی خواننده آواز ایران که این روزها در ایتالیا به سر می برد از رادیو ملی این کشور به گوش مردم آن می رسد.

صاحب‌خبر -

به گزارش جام جم آنلاین حضور خواننده های ایرانی به عنوان نمایندگان موسیقی ایران در خارج از مرزهای ایران همواره مورد استقبال قرار گرفته است. هر چند حضور هنرمندان ایران در بسیاری از مواقع به اجرای کنسرت ها محدود می شده است و اغلب مخاطبان این کنسرت ها هم ایرانی های خارج از کشور بوده اند اما هستند هنرمندانی که فارغ از اجرای کنسرت به معرفی موسیقی ایرانی هم می پردازند. یکی از آنها محمد معتمدی است که همچنان بعد از سالها کار در حوزه موسیقی ایرانی همچنان دل در گرو آواز دارد و قرار است حالا در حاشیه کارگاهی در فستیوال اریچیتای ایتالیا شرکت ککندگان این فستیوال با هنر بداهه خوانی او هم آشنا شوند.
در همین راستا آنطور که مدیر برنامه های این خواننده سنتی به جام جم آنلاین می گوید: امروز عصر به وقت کشور ایتالیا محمد معتمدی به مدت 45 دقیقه به صورت بداهه آواز می خواند که این اجرا با استقبال خوب مسئولان شهر رم رو به رو شده است و قرار بر این است که صدای او به صورت مستقیم از رادیوی ملی این کشور هم شنیده شود.
علی خرمی می گوید: در این اجرا که کاملا به صورت بداهه است تصنیف هایی ایرانی اجرا می شود و همچنین محمد معتمدی را « پویا خوش روش» و«رضا سامانی» در این اجرا همراهی می کنند تا اجرایی مبتنی بربداهه در ساز و آواز ایرانی و همچنین تصنیف به اجرا در بیاید.
لینک پخش این برنامه از رادیوی ملی ایتالیا را می توانید در کانال تلگرام رسمی این خواننده و همچنین صفحه اینستاگرام او ببینید.

نظر شما