شناسهٔ خبر: 17374841 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور: نیروهای مسلح احاطه کامل بر نوار مرزی دارند

خبرگزاری میزان- مدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت: هم اکنون با حضور مقتدرانه نیروهای مسلح، امنیت کامل در مرزهای کشورمان حاکم است و نیروهای مرزبانی و نظامی احاطه کامل بر نوار مرزی دارند.

صاحب‌خبر -
مجیدآقابابایی
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مجید آقابابایی  در حاشیه بازدید از مرزهای خسروی، پرویزخان و سومار در قصرشیرین افزود: نیروهای مرزبانی و نظامی با هرگونه تحرک دشمنان به شدت برخورد می کنند و هم اکنون وضعیت امنیتی مرزهای استان کرمانشاه با عراق در شرایط بسیار مطلوبی است.

وی هدف از انجام این بازدید را بررسی آخرین وضعیت امنیتی مرزهای استان کرمانشاه ذکر کرد و اظهار داشت: شرایط حاکم در نوار مرزی این استان بسیار مطلوب است.

وی بیان کرد: همچنین در بازدید از مرز رسمی پرویزخان وضعیت این مرز نسبت به سال های گذشته ساماندهی شد و روند تردد مسافر و صادرات کالا از این مرز با سهولت انجام می شود.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور اضافه کرد: برنامه ریزی لازم صورت گرفت تا روند صادرات با تسهیل کامل از این مرز رسمی پرویزخان انجام شود.

آقابابایی گفت: همچنین با دستور و تاکید وزیر کشور، قرار است که مرز خسروی در صورت وجود امنیت پایدار برای تردد زائران عتبات عالیات بازگشایی شود.

وی ادامه داد: در برنامه ریزی آینده و با مذاکراتی که با کشور عراق انجام می شود، اگر وضعیت امنیتی استان دیالی عراق اجازه دهد، مرز خسروی را برای تردد زائران عتبات عالیات بازگشایی می کنیم.

وی افزود: همچنین روند توسعه صادرات کالات و مبادلات مرزی را با همکاری دستگاه های متولی در مرز خسروی توسعه می دهیم که برای این مهم طرف عراقی نیز قول های مساعدی داده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق، دارای 2 مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

54 درصد کالاهای غیرنفتی کشورمان از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر می شود ضمن اینکه روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون از مرز بین المللی پرویزخان و 500 دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی کالاهای صادراتی به عراق را حمل می کنند.

انتهای پیام/

نظر شما