شناسهٔ خبر: 17374741 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

امام جمعه موقت خلخال:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود را رهرو مقام معظم رهبری خطاب می‌کرد

امام جمعه موقت شهرستان خلخال گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طول حیات خود، مقام معظم رهبری را "رهبر" و خود را "رهرو" خطاب می‌کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خلخال، حجت‌الاسلام سید محسن محسنی عصر امروز در مراسم ارتحال آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که با حضور اقشار مختلف خلخال در مسجد جمعه این شهر برگزار شد اظهار داشت: مراسم خاکسپاری آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد و مردم با حضور یکپارچه خود، بار دیگر صحنه‌های اتحاد و همدلی در انقلاب اسلامی را در دنیا به نمایش گذاشتند و به دشمنان اسلام ثابت کردند که همواره پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از مبارزان دهه نخست انقلاب بود که با مبارزه تمام عیار خود علیه رژیم ستم‌شاهی پهلوی، در مقابل تمام سختی‌ها و مشقت‌ها ایستادگی کرد و در برابر این همه رنج، وفاداری خود را به امام و رهبری نشان داد، به طوری‌که در طول حیات خود، مقام معظم رهبری را "رهبر" و خود را "رهرو" خطاب می کردند.

امام جمعه موقت خلخال بیان کرد: در مسیر رسیدن به پیروزی انقلاب اسلامی ایران، برخی افراد مانع حرکت سیاسی و انقلابی این شخصیت بزرگ می‌شدند، اما وی در ادامه راه همواره در کنار امام راحل نقش‌های مبارزاتی بزرگی را برای پیروزی انقلاب اسلامی انجام داد.

حجت‌الاسلام محسنی تصریح کرد: در رسیدن به پیروزی انقلاب اسلامی، تلاش علما یکی از خصوصیات بارز مبارزان بود که با اعتلای شخصیتی این مجاهدان سبب ایجاد رشد فکری و عملی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی شد که باید همواره قدر این شخصیت‌ها را در طول تاریخ ارج نهیم.

وی افزود: شیوه تبلیغی علما و روحانیون مبارز در دوران قبل از انقلاب بود که سبب ریشه‌کنی بهائیت در کشور شد و با این حرکت محوری که مبارزان وفادار برای انقلاب اسلامی از خود نشان دادند، تمامی حرکت‌های منافق‌گونه بهائیت را خشکاندند و در راستای اعتلای انقلاب اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکردند.

 امام جمعه موقت خلخال اظهار کرد: در طول مبارزات سیاسی که قبل از انقلاب توسط علما و روحانیون شکل گرفته بود، همواره محوریت امام راحل و محوریت ولایت فقیه را به دنبال داشت و تمامی مبارزان انقلاب اسلامی، بر اساس فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حرکت کردند که سرانجام اسلام بر کفر پیروز شد.

حجت‌الاسلام محسنی گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طول مبارزات خود، قدرت سازماندهی و برنامه‌ریزی موفقی داشت و با استفاده از هوش و فکر روشن وی بود که موفقیت‌های چشمگیری را در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دیدیم و در این رابطه حرکت‌های این شخصیت والامقام و سایر علمای وفادار به انقلاب اسلامی ستودنی است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما