شناسهٔ خبر: 17371481 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

آیت الله دری نجف آبادی در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی درخرم آباد؛

آیت الله هاشمی همواره درس های بزرگی به ما آموخته اند/آیت الله هاشمی از شخصیت هایی بودند که جلوتر از زمان خود بودند

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ازاعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در حوزه کمالیه خرم آبادبرگزار شده بود عنوان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی (ره) و یار ۵۹ ساله مقام معظم رهبری بودند

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان ،آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ازاعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام  و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در حوزه کمالیه خرم آبادبرگزار شده بود  عنوان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی  یار دیرین امام خمینی (ره) و یار ۵۹ ساله مقام معظم رهبری بودند.

وی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی  برای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تدابیر حکیمانه ای اتخاذ می کرد و این تدابیر با هدایت های مقام معظم رهبری اتخاذ می شد.

آیت الله دری نجف آبادی گفت:علمایی مانند هاشمی رفسنجانی برای انقلاب و ایران سرمایه ملی هستند واین علما در اتحاد ملی، انسجام ملی و اقتدار ملی نقشی موثر داشتند.

وی  خاطر نشان کرد: مسیر و حرکت انقلاب اسلامی ایران باید با همین عظمت ادامه پیدا کند و این راه باید با توکل بر خداوند، صلابت، اتحاد و با قدرت ادامه پیدا کند.

آیت الله دری نجف آبادی اظهارداشت: آیت الله هاشمی همواره درس های بزرگی به ما آموخته اندو با سعادت، عزت و احترام زندگی می کردند به طوری که ایشان در سیاه چاله های رژیم طاغوت نیز با عزت زندگی کردند.

وی در ادامه سخنان خود یادآورشد: امام خمینی (ره) در رابطه با آیت الله هاشمی  فرمودند که هاشمی زنده است چون نهضت و انقلاب ایران زنده است.

آیت الله دری نجف آبادی همچنین با اشاره به نقش آیت الله هاشمی دربنیانگذاری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آیت الله هاشمی از شخصیت هایی بودند که جلوتر از زمان خود بودند آنچنان که یکی از اقدامات تاثیر گذار ایشان در کشور تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بود.

وی  عنوان کرد: بیش از ۵ میلیون دانشجو از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شده اند که  این تعداد دانشجو بدون استفاده از اعتبارات و بودجه عمومی دولت تحصیل کردند و این امر اقدام بزرگی از سوی آیت الله هاشمی بود.

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه  آیت الله هاشمی فقیهی بزرگ، زمان شناس، سیاست شناس، هوشیار و آگاه بود  افزود:ما باید قدرشناس این علما که در مبارزه با استکبار جهانی، صهیونیست، طاغوت زمان راه را گم نکردند و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند باشیم زیرا  این علما موتور حرکت انقلاب اسلامی بودند.

وی بیان داشت:  نباید بگذاریم برخی به خود اجازه بدهند که هر تهمت ناروایی را به علمای ما نسبت بدهند زیرا این افراد سرمایه های ملی و ۷۰ ساله نظام و,سالها باید بگذرد که ما چنین علمایی داشته باشیم .

آیت الله دری نجف آبادی  با اشاره به اهمیت حفظ اتحاد و انسجام در کشور اطاعت از رهبری را ضروری  برشمرد واضافه کرد:دشمنان می خواهند که رابطه ما با علما سست شود اما آمریکا و سرسپردگان آن این خواب را با خود به گور می برند.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی از علمای تیزبین و آگاه انقلاب بودو از سیاستمداران همیشه بالاتر بودند به استقامت ها وفعالیتهای آیت الله هاشمی اشاره کرد وگفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی سال ها زندان ساواک را تحمل کردند و الگو و اسوه خوبی برای جوانان، طلبه ها، دانش آموزان بودند لذا ما همواره به اینگونه علما و فقهای بزرگ و زمان شناس نیاز داریم.

آِیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود:  آیت الله هاشمی رفسنجانی اطاعت از رهبری را وظیفه خود می دانستند و رابطه بین ایشان و رهبری رابطه مرید و مراد و رهبر و رهرو بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی وعضو تشخیص مصلحت نظام درخاتمه تاکید کرد:  آیت الله هاشمی رفسنجانی  یار و یاور امام و رهبری بودند و هیچ گاه در اطاعت از رهبری تردیدی به خود راه نمی دادند.

 

 

 

نظر شما