شناسهٔ خبر: 17371225 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

استاندار خراسان شمالی:

آیت الله هاشمی حلقه وصل نظام،مردم ومسئولین بودند

استاندار خراسان شمالی گفت: درکنار مبارزات وبحث های سازندگی آیت الله هاشمی حلقه وصل نظام،مردم ومسئولین بودند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمد رضا صالحی در برنامه یار دیرینه به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی در سیمای خراسان شمالی شبکه اترک پخش می شد؛ افزود:آیت الله هاشمی در مبارزات  سال های قبل از انقلاب در کنار امام خمینی حضور داشتند وکمک های مالی به نهضت داشتند و قبل از انقلاب در خارج برای ترویج تفکر انقلاب و امام اقدام می کردند.

 وی ادامه داد: آیت الله هاشمی در سال های ابتدایی انقلاب عضو شورای انقلاب بودند وبا پیروزی انقلاب مسئولیت های زیادی برعهده داشتند ودر دوران سخت بعد از جنگ در سال های سازندگی به عنوان رییس جمهور حضور موثری داشتند.

صالحی با بیان اینکه جمله رهبر انقلاب "هیچ کس برای من هاشمی نمی شود "در پایان ریاست جمهوری آیت الله هاشمی در سال 76 افزود: ایشان همیشه همراه انقلاب ودر شرایط مختلف اهل اعتدال بودند وجلوی تند روی را از هر جناح متفاوت می گرفتند وهمواره خود را رهرو انقلاب،دین،امام ورهبری می دانستند.

وی با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری که فرمودند از دست دادن ایشان سخت وجانکاه بود ادامه داد: این جمله را مقام معظم رهبری تا به امروز در مورد کسی به کار نبرده اند.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به پیام آیت الله امینی که فرموده اند آیت الله هاشمی از شهید بهشتی هم مظلوم تر بود بیان کرد:در مقاطع مختلف دیده ایم و هرجا لازم بوده وایشان احساس می کرد در صحنه بوده و از آبرو خود مایه گذاشته ودر زمانهای سکوت کرده ویا فریا د زده اند.

محمد رضا صالحی ادامه داد: آیت الله هاشمی با حدود 400 خطبه بیشترین رکورد خطبه در نماز جمعه تهران را قرائت کرده وخطبه های ایشان بر ای همه دستورالعمل اجرایی واخلاقی بود.

وی همچنین گفت: آیت الله هاشمی در روز 19 دی ماه همزمان با قیام مردم قم در سال 56 ودر شب شهادت امیر کبیر  وهمچنین ایشان بعد از ترور به بیمارستان تجریش تهران انتقال پیدا کردند بیمارستانی که درهمان جا از دار دنیا رفتند؛ که همه اینها ارتباطات معنا داری دارد.

صالحی افزود:آیت الله هاشمی محبوب همه بود وحتی از کسانی که به ایشان انتقاد داشتند ومخالف بودند وادامه داد:ایشان با همه دیانت ، شجاعت ونترسی از بین ما رفت وباید شرایطی ایجاد کنیم تا از مرده پرستی دور باشیم و کسی را تخریب نکنیم.

وی اظهار کرد: درپیام رهبری می توان به جایگاه آیت الله هاشمی پی برد وادامه داد: هرجا بحث اعتدال به میان میان می آمد ایشان یک پای قضیه بودند ودرجهت حمایت از اسلام، نظام وقانون اساسی بسیار تلاش می کردند.

محمد رضا صالحی همچنین گفت: آیت الله هاشمی از ناراحتی ها،می رنجیدند ولی در ظاهر بروز نمی دادند وصبور بودند

وی با اشاره به خدمات ایشان بعد از دوران سخت جنگ افزود: اولین قدم ها در بازسازی شهرها ،کارخانجات وصنایع واولین قدمها در ساخت مترو تهران ، انرژی هسته ای  دردوران ایشان اوج وقوت گرفت.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: امید نمایندگان مجلس به  مجمع تشخیص بود ودر موارد که به حکم ثانویه نیاز بود و شورای نگهبان قانون را مخالف شرع وقانون اساسی می دانست  باتصویب اکثریت قاطع مجلس مورد به مجمع ارسال واز مساعدت های آیت الله هاشمی استفاده می شد.

محمد رضا صالحی ادامه داد: باید تلاش کنیم در خدمت مردم ونظام باشیم و با مردم صادقانه رفتار کنیم  وشخصیت های بزرگی مثل ایشان را در زمان حیاتشان معرفی کنیم.

 

نظر شما