شناسهٔ خبر: 1706309 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

حاشیه‌نگاری میزان از همایش وحدت اصولگرایان

از موتور سواری دو ترک حدادیان و الله‌کرم تا کت بنفش ترقی

خبرگزاری میزان- خبرگزاری میزان: همایش وحدت اصولگرایان عصر امروز در حالی با حضور اکثریت اصولگرایان در لانه جاسوسی برگزار شد که با حاشیه هایی نیز همراه بود.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان: همایش وحدت اصولگرایان عصر امروز در حالی با حضور اکثریت اصولگرایان در لانه جاسوسی برگزار شد که با حاشیه هایی نیز همراه بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی میزان، همایش وحدت اصولگرایان عصر امروز شنبه در حالی با حضور اکثریت اصولگرایان در لانه جاسوسی برگزار شد که با حواشی‌های نیز همراه بود.

*همایش همگرایی و وحدت اصولگرایان راس ساعت 15:11 دقیقه با مدیحه سرایی سعید حدادیان آغاز شد.

*حضور شخصیت‌های اصولگرا به حدی زیاد بود که سالن بصیرت لانه جاسوسی جوابگوی مهمانان نبود؛ بنابراین افراد به صورت ایستاده در راهرو و یا بیرون سالن مراسم را دنبال می‌کردند.

*حضور وزیران دولت نهم و دهم و افراد نزدیک به احمدی نژاد رئیس جمهور سابق همچون مسعودزریبافان، کامران دانشجو، سید محمد حسینی، محمدرضا میرتاج الدینی، صادق خلیلیان و رضا تقی پور، علی نیکزاد، صادق محصولی، مصطفی محمدنجار و ... از نکات قابل توجه این مراسم بود.

*سعید حدادیان و حسین الله‌کرم با موتور به همایش همگرایی اصولگرایان آمده بودند و در پایان نیز دو ترک و با موتورسیکلت مراسم را ترک کردند.

*عدم حضور باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در این همایش از حاشیه هایی بود که ذهن خبرنگاران را به خود درگیر کرده بود.

*سعید جلیلی کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری همچون گذشته سوار بر پراید به مراسم آمد و در پایان مراسم نیز بدون پاسخ به سوال خبرنگاران و تاکید براینکه «نیامده‌ام مصاحبه کنم» مراسم را ترک کرد.

*حجت‌الاسلام سید رضا تقوی که با همت وی این همایش برگزار شده بود در مراسم همگرایی اصولگرایان تاکید کرد که هدف از این همایش جمع کردن سلایق مختلف اصولگرایی است و گزارش این جلسات را تنها به جامعتین و آیت‌الله مصباح ارائه می‌کنیم.

*آیت الله مصباح یزدی نیز در مراسم همایش همگرایی اصولگرایان تاکید کرد جامعه ما به دو گروه اصولگرایی تقسیم می شوند که دسته اول اصول فکری، ارزشی و روشی را پذیرفته و رهبری و ولایت فقیه را قبول دارند و تا پای جان پای آن می ایستند، اما عده ای می گویند ما خودمان رهبری را به اینجا رسانده ایم و کمک کرده ایم رهبری به این مقام برسد که باید صراحتا بگوییم منتی نیست و حقی بر گردن ندارند.

عضو مجلس خبرگان اظهار کرد: این دسته از افراد را نباید اصولگرای واقعی دانست و باید به صورت شفاف بگویم که ما باید خدا را شکر کنیم که مقام معظم رهبری را به ما معرفی کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: طبق ادبیات روز، جامعه ما دو گروه است یا اصولگرا یا غیراصولگرا بنابراین اگر بنا بر رعایت اصول گذشته شود، 99درصد مصونیت ما تضمین شده است.

*آیت الله محمد علی موحدی کرمانی که در غیاب آیت الله مهدوی کنی جلسات جامعه روحانیت مبارز را رهبری می‌کند نیز در پاسخ به خبرنگار میزان تاکید کرد که ما مرید آیت الله مصباح هستیم و علاوه بر جامعیتن آیت الله مصباح هم در تصمیم گیری اصولگرایان نقش خواهد داشت.

*غلامعلی حداد عادل و میرتاج الدینی نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار میزان مبنی بر اینکه گفته می‌شود اصولگرایان برای انتخابات مجلس خبرگان به جمع‌بندی رسیده‌اند، تاکید کردند: اصولگرایان در مورد انتخابات مجلس خبرگان اصلا دارای اختلاف نبوده‌اند که بخواهند به جمع‌بندی برسند.

*حضور برخی نمایندگان مجلس نهم از دیگر حاشیه های این مراسم بود.

*نشریه فرهنگ پویا نیز در حاشیه این مراسم بین حاضرین در جلسه توزیع شد که آیت الله مصباح در مصاحبه ای اختصاصی با این نشریه تاکید کرده است،" اعتدال بی مبدا و منتها واقعیت ندارد."

* نشریه گفتمان انقلاب با عنوان نگاه نیز در دو صفحه  با درج مطلبی تحت عنوان چرا اصولگریان نیازمند محور وحدتی همچون آیت الله مصباح هستند به بیان چرایی این موضوع پرداخته است که در بین حاضرین در این جلسه توزیع شد.

*علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان، حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران و محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی و اعضای ارشد این حزب اصولگرا همچون اسدالله بادمچیان و محمدرضا ترقی (که البته وی کت و شلوار بنفش به تن داشت)در این مراسم حضور داشتند.

*ابراهیم انصاریان داماد آیت الله مهدوی کنی در حاشیه مراسم در گفت‌وگو با آیت الله موحدی کرمانی گزارشی از حال آیت الله مهدوی کنی را ارائه داد و گفت که حال آیت الله رو به بهبود است و ایشان می تواند چشمانش را ببندد و باز کند اما هنوز قادر به حرف زدن نیست.

به گزارش میزان، اسامی کامل افراد حضور یافته در همایش اصولگرایان به شرح زیر است:

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام سید رضا تقوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، غلامعلی حداد عادل، نماینده مردم تهران در مجلس، مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، روح الله حسینیان عضو ارشد جبهه پایداری، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس، کامروان دانشجو وزیر اسبق علوم، تحقیقات و فناوری، آیت الله مصباح یزدی رییس موسسه آموزشی امام خمینی، حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران، علیرضا زاکانی دبیر کل جمعیت رهپویان، فرهاد بشیری نماینده مجلس، حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی دولت دهم، نصرالله پژمان فر نماینده مشهد در مجلس، صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم، مصطفی محمدنجار وزیر کشور دولت دهم، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم، علی سعیدلو معاون رییس دولت دهم در امور بین الملل، مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری، مسعود زریبافان معاون احمدی نژاد در بنیاد شهید، قاسم روان بخش عضو جبهه پایداری، فاطمه آلیا نماینده تهران در مجلس، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، مصطفی رحمان دوست نماینده تهران در مجلس، علی اصغر زارعی نماینده تهران در مجلس، محمدناصر سقای بی ریا سخنگوی جبهه پایداری، حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش سابق، حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز، رضا تقی پور عضو شورای شهر تهران و وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، جواد شمقدری معاون سابق وزیر ارشاد، ابراهیم انصاریان رییس دفتر آیت الله مهدوی کنی، اسدالله بادامچیان عضو جبهه پیروان، صادق محصولی وزیر دولت نهم و دهم، آیت‌الله قرهی رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج)، رضا روستا آزاد رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف، محمد علی رامین عضو جبهه پایداری، حسین طلا نماینده تهران در مجلس، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهارن در مجلس، حجت السلام سید صدرالدین شریعی رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی، محسن کوهکن نائب رئیس جبهه پیروان، حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده تهران در مجلس، سعید حدادیان از مداحان اهل بیت(ع)، حسین الله کرم عضو سرشناس انصار حزب الله، حسین جلالی رئیس دفتر آیت الله مصباح یزدی، حجت الاسلام حسین امیری فر رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت احمدی نژاد، حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی، حجت الاسلام یدالله شیرمردی مسئول ستاد نماز جمعه تهران، حمید رسایی نماینده تهران، علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی و یوسف پور مدیر مسئول روزنامه سیاست روز؛

 

نظر شما