شناسه‌ی خبر: 1332356 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معرفي اماكن زيارتي ناشناخته عراق در «كوي محبت»

تهران- مدير گروه معارف شبكه دو سيما از پخش برنامه «كوي محبت» در هنگامه افطار ماه مبارك رمضان خبر داد و گفت: معرفي اماكن زيارتي كمتر شناخته شده يكي از بخش هاي اين ويژه برنامه است.

صاحب‌خبر -

«محسن حبيبي»روزدوشنبه درباره اين ويژه برنامه به ايرنا توضيح داد: «كوي محبت» در قالب يك برنامه تركيبي ماه رمضان امسال نيز از ساعت ۲۰ به مدت ۳۰ دقيقه پخش مي شود.
به گفته وي، اين برنامه شامل بخش هاي مختلفي از جمله «نشاني هاي او» است كه قصد دارد مكان هاي زيارتي مختلف كشور عراق را معرفي كند؛ مكان هايي كه كمتر مورد توجه زايران قرار گرفته اند و براي عموم مردم آشنا نيستند.
حبيبي اظهار داشت: اين برنامه همچون سال هاي گذشته مسابقه حفظ خطبه غدير حضرت رسول اكرم(ص) را در ماه رمضان برگزار مي كند.
به گفته وي، اين خطبه علاوه بر اينكه درباره امامت صحبت مي كند به مفاهيم متعالي مثل معاد، خودشناسي، امامت و خداشناسي نيز مي پردازد.
حبيبي يادآور شد كه ۱۱۰ برنده اين مسابقه در سال گذشته به عتبات عاليات سفر كردند و مستندي از سفر آنها نيز از شبكه دو پخش شده است.
وي تاكيد كرد: اين برنامه در قالب ميان برنامه اي به شرح و توضيح دعاي «اللهم ادخل علي اهل القبور السرور» از دعاهاي ويژه ماه مبارك رمضان مي پردازد.
«سيد مصطفي موسوي» تهيه كنندگي و اجراي اين برنامه را بر عهده دارد.

** نوجوانان آمريكايي تازه مسلمان شده
تهيه كننده «كوي محبت» نيز در باره اين برنامه به ايرنا گفت: در بخش هايي از اين برنامه، سفر دو جوان تازه مسلمان شده به عتبات عاليات به تصوير كشيده مي شود، اين دو جوان پدراني ايراني دارند، اما در كشور امريكا متولد شده و تازه به دين مبين اسلام مشرف شده اند.
سيد مصطفي موسوي افزود: در اين سفرنامه به بازار، مكان هاي ارزشمند و اماكن زيارتي عراق سر زده و بخش هايي از شور و شعف و شيريني اين سفر معنوي را به تصوير مي كشيم.
وي گفت: در اين برنامه كارشناسان ديني از جمله حجت الاسلام كازروني عضو مجلس خبرگان نيز حضور دارند.
موسوي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بازسازي عتبات عاليات گفت: بخشي از اين اقدامات در قالب «نشان ارادت» در كوي محبت امسال به تصوير كشيده مي شوند و سعي مي شود در اين بخش تلاش دلباختگان حسيني در بازسازي اماكن مقدس عتبات عاليات به تصوير كشيده شود.
اين تهيه كننده گفت: گروهي از عوامل برنامه ساز در عتبات عاليات مستقر هستند و در ايام مختلف به فراخور اتفاقاتي كه رخ مي دهد، گزارش هايي نيز پخش خواهد شد كه از جمله مي توان به آيين تعويض پرچم و آماده سازي مراسم هاي شب هاي قدر اشاره كرد.
«كوي محبت» كاري از گروه معارف شبكه دو سيماست كه از روز نخست ماه مبارك رمضان پيش از اذان مغرب پخش مي شود.
فراهنگ(۴)۲۰۲۵**۱۵۸۸

نظر شما