همه‌ی خبرهای امروز
 • تحلیلی بر وضعیت برنامه درسی اجرا شده ریاضیات پایه چهارم ابتدایی امروز ۰۴:۴۷ [فارس]

  نسرین صادقی اول، مقصود امین خندقی، محمود سعیدی رضوانی

  تحلیلی بر وضعیت برنامه درسی اجرا شده ریاضیات پایه چهارم ابتدایی

  پژوهش حاضر با هدف بررسی وضعیت برنامه درسی اجرا شده در درس ریاضیات پایه چهارم ابتدایی صورت گرفته است.

 • امروز ۰۴:۴۰ [جام‌جم آنلاین]

  تارانتینو از فساد واینستاین مطلع بود!

  کوئینتین تارانتینو، فیلمساز مشهور سرانجام درباره رسوایی هاروی واینستاین به سخن درآمد و گفت به حد کافی از کارهای او مطلع بوده و باید در این باره کار بیشتری انجام می‌داد.

 • جعبه‌های سؤال برانگیز مقابل موزه‌ هنرهای معاصر چه می‌کنند؟ امروز ۰۴:۳۰ [همشهری آنلاین]

  جعبه‌های سؤال برانگیز مقابل موزه‌ هنرهای معاصر چه می‌کنند؟

  - در روزهای آخر هفته گذشته، عکس‌هایی در فضای مجازی پخش شد که بسیار سؤال برانگیز بودند؛ جعبه‌های بزرگ و کوچک چوبی در کنار موزه هنرهای معاصر که نشان از نقل و انتقال داشتند.

 • حدیث امام صادق (ع) درباره خوش رفتاری با خانواده امروز ۰۴:۳۰ [باشگاه خبرنگاران جوان]

  حدیث امام صادق (ع) درباره خوش رفتاری با خانواده

  هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت بخوانید.

 • مطالعه همدلی شناختی در دانش آموزان با پرخاشگری ارتباطی و آشکار ‏ امروز ۰۴:۰۴ [فارس]

  سعیده کاجی اصفهانی ، مژگان عارفی، اصغر آقایی جشوقانی، مسلم اصلی آزاد، طاهره فرهادی

  مطالعه همدلی شناختی در دانش آموزان با پرخاشگری ارتباطی و آشکار ‏

  پرخاشگری یکی از مشکلات رفتاری است که در دوره کودکی بروز یافته و می‌تواند به همدلی با دیگران آسیب جدی وارد کند. بر این اساس پژوهش حاضر با هدف مقایسه همدلی شناختی بین دو گروه پرخاشگری ارتباطی و پرخاشگری آشکار صورت پذیرفت.

 • شب شعر عاشورایی «رندان تشنه لب» برگزار می‌شود امروز ۰۴:۰۴ [باشگاه خبرنگاران جوان]

  شب شعر عاشورایی «رندان تشنه لب» برگزار می‌شود

  جمعی از شاعران آیینی در شب شعر عاشورایی «رندان تشنه لب»، یاد حماسه کربلا را در حوزه هنری پاس می‌دارند.

 • امروز ۰۴:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  کارگردانی متفاوت استالونه در «کرید 2»

  سیلوستر استالونه که دومین قسمت درام ورزشی «کرید» را کارگردانی می‌کند، می‌گوید آن را به شکل متفاوتی جلوی دوربین خواهد برد.

 • امامان معصوم(ع)، امان برای اهل زمین امروز ۰۳:۵۷ [فارس]

  بررسی متنی«عقیده عصمت»، در روایات کتابِ «کفایۀالأثر فی النصّ عَلَی ائمّۀ الأثنی عشر» - بخش اول

  امامان معصوم(ع)، امان برای اهل زمین

  علی بن محمّد خزّاز رازی قمی، از محدّثان، عالمان و فقیهان برجسته و دانشمندان نامدار شیعه در نیمه دوم سده چهارم و اوائل سده پنجم هجری است.

 • شاخصه‌های عرفان ائمه اطهار(ع) امروز ۰۳:۲۶ [فارس]

  گفت‌وگو با آیت‌الله حسن رمضانی

  شاخصه‌های عرفان ائمه اطهار(ع)

  ائمه معصومین(ع) خودشان، کلامشان و پیامشان نور است و هر جا که کلام، پیام و مرام آن‌ها وجود داشته باشد، سراسر نور و سرور است. بهشت روی زمین به این‌گونه پا می‌گیرد و زیربنای بهشت سعادت انسانی می‌شود.

 • امروز ۰۳:۲۰ [جام‌جم آنلاین]

  گفت‌وگو با عبد آبست؛ کارگردان فیلم «تمارض»

  فرصتی برای «تمارض» در هنر و تجربه

  فیلم «تمارض» این روزها در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است. این فیلم اولین ساخته بلند عبد آبست کارگردان جوان سینمای ایران است که پیش از این فیلم نیمه بلند «گوشه» را نیز کارگردانی کرده. «تمارض» که مورد استقبال بسیاری از منتقدان سینما قرار گرفته تاکنون در فستیوال‌های مختلفی در سراسر دنیا حضوری موفق داشته است. این فیلم اولین نمایش جهانی خود را با حضور در بخش فروم فستیوال فیلم برلین و اولین نمایش آسیایی خود را با حضور در فستیوال فیلم شانگهای پشت سر گذاشته است و در اسفندماه امسال در آمریکا به اکران عمومی گذاشته خواهد شد. فضای این فیلم شباهت های زیادی به صحنه تئاتر دارد با این تفاوت که بر خلاف تئاتر، سرعت حرکت‌ها را دوربین معین و مشخص می کند. به مناسبت اکران عمومی این فیلم با کارگردان این فیلم گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 • رویکرد کل‌گرایی ضعیف در مطالعۀ کنش انسان امروز ۰۳:۱۹ [فارس]

  حسن امیری آرا

  رویکرد کل‌گرایی ضعیف در مطالعۀ کنش انسان

  یکی از راه ‏های سنتی برای رد رویکرد طبیعت‌گرایانه، در مطالعۀ کنش انسانی، توسل به استدلال‌های «هرمنوتیکی» است. در مقابل، معتقدان رویکرد طبیعت‎گرایانه معتقدند، استدلالات هرمنوتیکی راه به رویکرد چشم‎اندازباورانه‎ای می‎برد.

 • کتاب صوتی، راهی برای پیوند مردم با دنیای ادبیات و شعر/ جست‌وجوی لحظه به لحظه برای قرار یافتن بی‎قراری‌ها امروز ۰۳:۱۴ [عصر ایران]

  در نشست بررسی کتاب صوتی "یاد تو" مطرح شد؛

  کتاب صوتی، راهی برای پیوند مردم با دنیای ادبیات و شعر/ جست‌وجوی لحظه به لحظه برای قرار یافتن بی‎قراری‌ها

  نشست بررسی آلبوم صوتی «یاد تو» با خضور علیرضا بهرامی (شاعر)، مهرداد اسکویی (فیلمساز و گوینده اثر) و مسعود شهریاری (مدیر تولید کتاب صوتی) برگزار شد.

 • امروز ۰۳:۰۰ [پارسینه]

  یک خبر برای فیلمسازان آیفیک

  خبرآنلاین

  در مجمع عمومی فوق‌العاده «آیفیک» تاکید شد که شرایط عضویت فعالان حوزه فیلمسازی در این انجمن میسر شود.

 • امروز ۰۳:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  رادیو اربعین، بازآفرین هویت دینی

  زیارت در فرهنگ شیعه، جایگاه و اهمیت خاصی دارد و در این میان زیارت حسین بن علی(ع) جایگاهی ممتاز داشته و البته زیارت اربعین به‌عنوان توصیه صریح ائمه اطهار و سنت دائمی آنها، همواره در کانون توجه جامعه شیعی و محبان اهل بیت(ع) قرار داشته است. زیارت در فرهنگ شیعه، جایگاه و اهمیت خاصی دارد و در این میان زیارت حسین بن علی(ع) جایگاهی ممتاز داشته و البته زیارت اربعین به‌عنوان توصیه صریح ائمه اطهار و سنت دائمی آنها، همواره در کانون توجه جامعه شیعی و محبان اهل بیت(ع) قرار داشته است. حمید گودرزی، ستاره سال‌های نه‌چندان دور تلویزیون است. بازیگری که نقش‌آفرینی‌هایش در مجموعه‌های جوان‌پسند و نوآورانه دهه 80 خیلی زود به چشم آمد و او را به ستاره‌ای تبدیل کرد که مخاطبان بازی‌اش را با علاقه دنبال می‌کردند. «دانی و من»، «مسافری از هند»، «تب سرد» و «کمکم کن» پرمخاطب‌ترین این مجموعه‌ها در آن سال‌ها بودند. با این حال گودرزی خیلی زود از تلویزیون فاصله گرفت و شاید طمع ستاره شدن در عالم سینما، دوران درخشش او را در قاب کوچک تا اندازه‌ای بی‌فروغ کرد. چندسالی هست که با تخصصی‌تر شدن شبکه‌های مختلف سیما، هر موضوع به شبکه‌ای واگذار شده است و شبکه‌های گوناگون تلویزیونی می‌کوشند برنامه‌هایی همسو با اهداف تعریف شده روی آنتن بفرستند. بر همین اساس تولید برنامه‌های مختص گروه‌های سنی کودک و نوجوان هم عموما به شبکه‌ها و کانال‌های تازه‌تاسیس پویا، نهال و امید واگذار شده و کار برنامه‌سازی برای این مخاطبان کوچک را به‌عهده گرفته‌اند. با این حال سنت برنامه‌سازی برای کودکان در دو شبکه یک و دوی سیما هم رویکردی است که از گذشته‌های دور وجود داشته و به نوعی به بارزه خاطره‌بخش این دو شبکه تبدیل شده است. رادیو تصویری «زیارت» به‌ صورت آزمایشی با پیام آیت‌الله مکارم شیرازی و با حضور جمعی از مسئولان استان و صداوسیما در محل سالن صبای مشهد مقدس راه‌اندازی شد. کارگردان مستند «رویای مسی» که قرار است از شبکه مستند راهی آنتن شود، درباره این مستند توضیح داد: این فیلم با نگاهی جدید به آرزوهای کودکان و نگاه آن‌ها به آینده، به مصاف مسی و رونالدوی خیالی می‌رود. مهدی سلطانی سروستانی تصویری نوستالژی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. رئیس سازمان صداوسیما صبح امروز با حضور در منطقه جنوب لبنان از موزه ملیتا روایت‌کننده مقاومت‌ رزمندگ

 • امروز ۰۲:۴۰ [جام‌جم آنلاین]

  گفت‌وگو با حمید گودرزی، بازیگر سریال «هاتف»:

  از نقش‌های متفاوت استقبال می‌کنم

  حمید گودرزی، ستاره سال‌های نه‌چندان دور تلویزیون است. بازیگری که نقش‌آفرینی‌هایش در مجموعه‌های جوان‌پسند و نوآورانه دهه 80 خیلی زود به چشم آمد و او را به ستاره‌ای تبدیل کرد که مخاطبان بازی‌اش را با علاقه دنبال می‌کردند. «دانی و من»، «مسافری از هند»، «تب سرد» و «کمکم کن» پرمخاطب‌ترین این مجموعه‌ها در آن سال‌ها بودند. با این حال گودرزی خیلی زود از تلویزیون فاصله گرفت و شاید طمع ستاره شدن در عالم سینما، دوران درخشش او را در قاب کوچک تا اندازه‌ای بی‌فروغ کرد. زیارت در فرهنگ شیعه، جایگاه و اهمیت خاصی دارد و در این میان زیارت حسین بن علی(ع) جایگاهی ممتاز داشته و البته زیارت اربعین به‌عنوان توصیه صریح ائمه اطهار و سنت دائمی آنها، همواره در کانون توجه جامعه شیعی و محبان اهل بیت(ع) قرار داشته است. حمید گودرزی، ستاره سال‌های نه‌چندان دور تلویزیون است. بازیگری که نقش‌آفرینی‌هایش در مجموعه‌های جوان‌پسند و نوآورانه دهه 80 خیلی زود به چشم آمد و او را به ستاره‌ای تبدیل کرد که مخاطبان بازی‌اش را با علاقه دنبال می‌کردند. «دانی و من»، «مسافری از هند»، «تب سرد» و «کمکم کن» پرمخاطب‌ترین این مجموعه‌ها در آن سال‌ها بودند. با این حال گودرزی خیلی زود از تلویزیون فاصله گرفت و شاید طمع ستاره شدن در عالم سینما، دوران درخشش او را در قاب کوچک تا اندازه‌ای بی‌فروغ کرد. چندسالی هست که با تخصصی‌تر شدن شبکه‌های مختلف سیما، هر موضوع به شبکه‌ای واگذار شده است و شبکه‌های گوناگون تلویزیونی می‌کوشند برنامه‌هایی همسو با اهداف تعریف شده روی آنتن بفرستند. بر همین اساس تولید برنامه‌های مختص گروه‌های سنی کودک و نوجوان هم عموما به شبکه‌ها و کانال‌های تازه‌تاسیس پویا، نهال و امید واگذار شده و کار برنامه‌سازی برای این مخاطبان کوچک را به‌عهده گرفته‌اند. با این حال سنت برنامه‌سازی برای کودکان در دو شبکه یک و دوی سیما هم رویکردی است که از گذشته‌های دور وجود داشته و به نوعی به بارزه خاطره‌بخش این دو شبکه تبدیل شده است. رادیو تصویری «زیارت» به‌ صورت آزمایشی با پیام آیت‌الله مکارم شیرازی و با حضور جمعی از مسئولان استان و صداوسیما در محل سالن صبای مشهد مقدس راه‌اندازی شد. کارگردان مستند «رویای مسی» که قرار است از شبکه مستند راهی آنتن شود، درباره این مستند توضیح داد: این فیلم با نگاهی جدید به آرزوهای کودکان و نگاه آن‌ه

 • سیما ۳ | آغاز تولید سریال عاشقانه بانوی عمارت امروز ۰۲:۳۰ [همشهری آنلاین]

  سیما ۳ | آغاز تولید سریال عاشقانه بانوی عمارت

  - همشهری آنلاین: تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «بانوی عمارت» به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد و تهیه‌کنندگی مجید مولایی آغاز شد.

 • شرح دو جمله از دعای کمیل امروز ۰۲:۲۳ [فارس]

  سید ابوالقاسم کاشانی

  شرح دو جمله از دعای کمیل

  نگارنده، آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی، با تأکید بر تواتر عقلی و نقلی نفی جبر، و به کمک آیات و روایات دیگر، معنای جبر را از دو جمله یاد شده نفی کرده و معنای قضای الهی در افعال انسان را روشن می‌کند.

 • نمایش «گذر موقت» در سانفرانسیسکو امروز ۰۲:۰۴ [باشگاه خبرنگاران جوان]

  نمایش «گذر موقت» در سانفرانسیسکو

  فیلم سینمایی «گذر موقت» به کارگردانی افشین هاشمی در سانفراسیسکو بر پرده می رود.

 • فرصت «شعر» برای یک کارگردان جست‌وجوگر امروز ۰۲:۰۲ [ایسنا]

  در نشست کتاب صوتی «یاد تو» بررسی شد؛

  فرصت «شعر» برای یک کارگردان جست‌وجوگر

  71039

  نشست بررسی آلبوم صوتی «یاد تو»، عاشقانه‌های علیرضا بهرامی با صدای مهرداد اسکویی، که چندی پیش ازسوی واوبوک (واوخوان) انتشار یافت، در خانه هنر برگزار شد.

 • آثار تاریخی و دیدنی‌های حیرت‌انگیزی ارسباران + تصویری امروز ۰۱:۵۱ [نصر]

  گزارش تصویری/

  آثار تاریخی و دیدنی‌های حیرت‌انگیزی ارسباران + تصویری

  نصر: منطقه‌ی بسیار زیبای ارسباران، از جمله مناطق پرتردد و محبوب گردشگری در استان آذربایجان شرقی است که با چشم‌اندازهای طبیعی و خارق‌العاده و نیز آثار تاریخی ارزشمند، یکی از مناطق محبوب گردشگری در شمال غربی ایران محسوب می‌شود.عکس ها از کجارو

 • پخش مستند زندگی اسدالله علم به زودی از تلویزیون امروز ۰۱:۴۷ [عصر ایران]

  پخش مستند زندگی اسدالله علم به زودی از تلویزیون

 • امروز ۰۱:۳۰ [دفاع پرس]

  نماهنگ/ آغوش امن

  نماهنگ «آغوش امن» با صدای رضا صادقی در رثای شهدای غواص ساخته شده است. این نماهنگ که تازه ترین اثر سفیر فیلم با همکاری خانه موسیقی و سرود بسیج است، به کارگردانی علی طادی و محمدمهدی فکریان تولید شده است. بخش هایی از این اثر در شهرک سینمایی دفاع مقدس و بخش هایی نیز در خانه ای قدیمی در تهران فیلمبرداری شده است.

 • گزارش روز چهارم جشنواره فیلم کوتاه تهران امروز ۰۱:۳۰ [همشهری آنلاین]

  گزارش روز چهارم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  - همشهری آنلاین: در چهارمین روز سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران فیلم های بخش ملی در ژانرهای مختلف بازپخش می‌شوند.

 • امروز ۰۱:۳۰ [الف]

  اثر لقمه‌ی شبهه‌ناک

  امام حسین (ع) در کربلا فرمودند می‌دانید چرا حرف من در شما اثر ندارد؟ زیرا شکم‌هایتان از حرام پرشده است.

 • چه زمانی در ولایت‌پذیری مردود می‌شویم؟ امروز ۰۱:۲۰ [مشرق]

  چه زمانی در ولایت‌پذیری مردود می‌شویم؟

  شرط ولایت‌پذیری از معصوم اطاعت است نه انانیت (برای خود چیزی قائل بودن)؛ امید است که مردود نشویم.

 • امروز ۰۱:۲۰ [جام‌جم آنلاین]

  گزارش جام‌جم از برنامه کودک موفق شبکه 2

  «با ما بیا» دعوت بچه‌ها برای زندگی بهتر

  چندسالی هست که با تخصصی‌تر شدن شبکه‌های مختلف سیما، هر موضوع به شبکه‌ای واگذار شده است و شبکه‌های گوناگون تلویزیونی می‌کوشند برنامه‌هایی همسو با اهداف تعریف شده روی آنتن بفرستند. بر همین اساس تولید برنامه‌های مختص گروه‌های سنی کودک و نوجوان هم عموما به شبکه‌ها و کانال‌های تازه‌تاسیس پویا، نهال و امید واگذار شده و کار برنامه‌سازی برای این مخاطبان کوچک را به‌عهده گرفته‌اند. با این حال سنت برنامه‌سازی برای کودکان در دو شبکه یک و دوی سیما هم رویکردی است که از گذشته‌های دور وجود داشته و به نوعی به بارزه خاطره‌بخش این دو شبکه تبدیل شده است. چندسالی هست که با تخصصی‌تر شدن شبکه‌های مختلف سیما، هر موضوع به شبکه‌ای واگذار شده است و شبکه‌های گوناگون تلویزیونی می‌کوشند برنامه‌هایی همسو با اهداف تعریف شده روی آنتن بفرستند. بر همین اساس تولید برنامه‌های مختص گروه‌های سنی کودک و نوجوان هم عموما به شبکه‌ها و کانال‌های تازه‌تاسیس پویا، نهال و امید واگذار شده و کار برنامه‌سازی برای این مخاطبان کوچک را به‌عهده گرفته‌اند. با این حال سنت برنامه‌سازی برای کودکان در دو شبکه یک و دوی سیما هم رویکردی است که از گذشته‌های دور وجود داشته و به نوعی به بارزه خاطره‌بخش این دو شبکه تبدیل شده است. رادیو تصویری «زیارت» به‌ صورت آزمایشی با پیام آیت‌الله مکارم شیرازی و با حضور جمعی از مسئولان استان و صداوسیما در محل سالن صبای مشهد مقدس راه‌اندازی شد. کارگردان مستند «رویای مسی» که قرار است از شبکه مستند راهی آنتن شود، درباره این مستند توضیح داد: این فیلم با نگاهی جدید به آرزوهای کودکان و نگاه آن‌ها به آینده، به مصاف مسی و رونالدوی خیالی می‌رود. مهدی سلطانی سروستانی تصویری نوستالژی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. رئیس سازمان صداوسیما صبح امروز با حضور در منطقه جنوب لبنان از موزه ملیتا روایت‌کننده مقاومت‌ رزمندگان لبنان بازدید کرد. دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد. داریوش فرضیایی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از بهبود حال مادرش خبر داد. بعد از دو دهه، تماشای برنامه «سیمای خانواده» برای بسیاری از مخاطبان تلویزیون به یک عادت هر روزه بدل شده است و چالش بزرگ این برنامه دقیقا در همین جاست؛ از سویی هر برنامه‌ای نیاز به نو شدن دارد و سیم

 • اهمیت تمایز ارزش‌های معرفتی و غیر معرفتی در شناخت رابطۀ علم و ارزش امروز ۰۱:۱۷ [فارس]

  میثم محمد امینی

  اهمیت تمایز ارزش‌های معرفتی و غیر معرفتی در شناخت رابطۀ علم و ارزش

  مطابق آرمان علم غیر ارزش‌بار، در ارزیابیِ معرفتیِ نظریاتِ علمی، فقط ارزش‌های معرفتی می‌توانند نقش مشروع داشته باشند. در سال‌های اخیر این آموزه به‌ سختی به چالش کشیده شده است.

 • چه دردی دردناک‌تر از بخل؟! امروز ۰۱:۱۴ [بولتن‌نیوز]

  حداقل یک آیه در روز/

  چه دردی دردناک‌تر از بخل؟!

  بولتن نیوز

  پیامبر خطاب به طائفه ای فرمودند: سرور و آقای شما کیست؟ گفتند: یا رسول الله! مردی است که در او بخل هست. رسول الله ص فرمود: و چه دردی دردناک‌تر از بخل؟!

 • امروز ۰۱:۰۸ [دفاع پرس]

  یادداشت/ حامد افروغ

  اربعین حسینی؛ بزرگترین کنگره جهان اسلام

  اربعین امام حسین (ع)، بزرگترین کنگره اسلام است، که کار ناتمام حضرت را در اصلاح امت جدش، که به اصلاح بشر ختم خواهد شد، به سرانجام خواهد رساند.

 • امروز ۰۱:۰۵ [روزنامه جام جم]

  حدیث روز

  امام علی(ع): غیبت کردن بدترین دروغ و حرف نارواست. تحف العقول