همه‌ی خبرهای امروز
 • ارائه بیشترین خدمات در مناطق کم برخوردار/صحرای پارتمان نباید باعث تضییع حقوق شهروندان شود امروز ۱۴:۲۱ [ایمنا]

  نوروزی:

  ارائه بیشترین خدمات در مناطق کم برخوردار/صحرای پارتمان نباید باعث تضییع حقوق شهروندان شود

  شهردار اصفهان گفت:صحرای پرتمان در طرح گستره طرح‌های ویژه قرار گرفته و حالت فریز دارد و ذخیره شهر به شمار می‌آید، اما قرار نیست ذخیره شهر باعث تضییع حقوق شهروندان ساکن در آن محدوده از شهر شود.

 • دولتی که بحران می‌آفریند امروز ۱۲:۰۰ [جهان صنعت]

  دولتی که بحران می‌آفریند

  محمدقلی یوسفی در کشوری که دولت قدرت بالایی در اقتصاد دارد، درآمد نفتی در اختیار دارد و بانک مرکزی را طبق خواسته‌ها و اوامر خود هدایت می‌کند بالا بودن هزینه‌های دولت، هموار بودن مسیر چاپ پول و خلق نقدینگی امری عادی محسوب می‌شود و به تبع آن نیز نرخ تورم رقم بالایی خواهد داشت. بنابراین چنانچه بپذیریم هر ۱۰ درصد رشد نقدینگی، شش درصد به نرخ تورم اضافه می‌کند، پذیرش این موضوع که افزایش حجم نقدینگی منجر به افزایش نرخ تورم می‌شود نیز ساده‌تر خواهد بود.

 • ایران یک گام تا قرنطینه کامل امروز ۱۱:۴۵ [جهان صنعت]

  ایران یک گام تا قرنطینه کامل

  محمدرضا محبوب‌فرایران به مرگبارترین روزهای کرونا رسید و آمار مرگ‌های دولتی رکورد شکست. آمار مرگ‌و‌میر بهار ۱۳۹۹ سازمان ثبت‌احوال نشان می‌دهد مرگ‌و‌میر ایرانی‌ها ۲۰ هزار نفر از میانگین پنج سال گذشته بالاتر بوده است. تهران با ۳۷۰۰ مرگ، اصفهان با ۱۸۰۰ مرگ، خوزستان با ۱۳۰۰ مرگ، خراسان‌رضوی با ۱۲۰۰ مرگ، کردستان با ۱۱۰۰ مرگ، گیلان با ۱۲۰۰ مرگ و مازندران با حدود ۱۴۰۰ مرگ رکورددار مرگ‌و‌میر در استان‌های کشور شدند.

 • اختصاص ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار نفتی به مناطق محروم امروز ۱۱:۳۳ [شانا]

  در دولت تدبیر و امید انجام شد

  اختصاص ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار نفتی به مناطق محروم

  مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت‌ ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه از سال ۹۲ تاکنون یک هزارو ۹۸۶ پروژه در قالب مسئولیت‌های اجتماعی تعریف شده است، گفت: از این تعداد یک هزار و ۹۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد ریال تکمیل شده و ۸۸۷ پروژه نیز در حال اجرا است.

 • قالیباف هنوز بر مجلس مسلط نیست امروز ۱۱:۳۰ [جهان صنعت]

  قالیباف هنوز بر مجلس مسلط نیست

  غلامرضا ظریفیان در اینکه مجلس یازدهم متفاوت است و طیف‌های مختلفی از جریان اصولگرا در آن قرار دارند تردیدی نیست. با این حال هنوز نمی‌توان درباره چگالی و وزن اصلی طیف‌های تعیین‌کننده آن قضاوت کرد زیرا از زمان تشکیل آن تا‌کنون به آزمون جدی گذاشته نشده است. در این مدت صرفا شاهد دو یا سه برخورد جمعی و تعداد اظهارنظرهای افراد بوده‌‌ایم.

 • افزایش قیمت خودرو بعد از ممنوعیت درج قیمت در سایت‌های آگهی‌دهنده/ وزارت صنعت: قیمت به‌زودی متعادل می‌شود! امروز ۱۰:۰۱ [سرپوش]

  اخبار بازار خودرو

  افزایش قیمت خودرو بعد از ممنوعیت درج قیمت در سایت‌های آگهی‌دهنده/ وزارت صنعت: قیمت به‌زودی متعادل می‌شود!

  حدودا دو ماه از ممنوعیت درج قیمت خودرو در سایت‌های آگهی‌دهنده می‌گذرد و اگرچه هدف از این ممنوعیت، آرام کردن بازار بود، با این حال قیمت‌ها نه تنها نزولی و حتی تثبیت نشد، بلکه بالاتر نیز رفت. نهادهای تصمیم‌گیر با استناد به اینکه دلالان و واسطه‌گران اقدام به قیمت‌سازی می‌کنند، درج قیمت خودرو در سایت‌های آگهی‌دهنده را ممنوع کردند تا از این راه التهاب را از بازار بگیرند. حالا با گذشت حدودا دو ماه از این ممنوعیت، بازار خودرو کماکان بر موج رشد قیمت سوار شده و فعلا کوتاه‌بیا هم نیست.

 • بیماری های قلبی چگونه درمان می‌شود؟ امروز ۰۹:۰۰ [ایمنا]

  بیماری های قلبی چگونه درمان می‌شود؟

  روش‌های درمانی بیماری‌های قلبی عروقی شامل مصرف دارو، آنژیوپلاستی و جراحی بای پس قلب می‌شود.

 • متروی بارسلونا چگونه در مقابل کرونا ایمن شد؟ امروز ۰۷:۵۰ [ایمنا]

  متروی بارسلونا چگونه در مقابل کرونا ایمن شد؟

  در اولین روز از ماه جولای، بارسلونا اقدام به راه‌اندازی آزمایشی سیستم تهویه هوشمند در خطوط متروی خود کرده است که از شیوع ویروس کرونا پیشگیری می‌کند.

 • جدال نابرابر مطبوعات کاغذی با عصر مجازی امروز ۰۷:۰۰ [ایمنا]

  تعدیل نیرو گسترده در مطبوعات؛

  جدال نابرابر مطبوعات کاغذی با عصر مجازی

  مطبوعات چاپی این روزها با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند که ورود فضای مجازی و انتشار سریع اخبار در آن و گرانی کاغذ و ملزومات چاپ از جمله آن‌ها است.

 • امروز ۰۰:۰۳ [شیرازه]

  از فروش بلیت دوبرابر قیمت در خانه زینت الملک تا پوسیدگی و رنگ پریدگی سقف و دیوارهای این خانه!

  این روزها اگر به خانه های تاریخی سری بزنید به خاطر شیوع بیماری کرونا حال و روز خوشی ندارند،البته بی توجهی به ترمیم و مرمت آن و جای خالی دوستداران میراث در آنجا هم معضلات دیگری است که هر روز تیشه به ریشه آن می زند تا دیگر چیزی از آن باقی نگذارد.آنطور که گفته می شود رونق دهی این خانه ها به اعتبار مالی بالا از سوی بخش خصوصی نیاز دارد!