همه‌ی خبرهای امروز
 • امروز ۱۲:۱۵ [جام‌جم آنلاین]

  5 نشانه ای که به شما می گوید سرطان دارید یا نه؟

  تومور سرطانی کلیه یکی از موذی ترین تومورها هستند که در اغلب مواقع علیرغم انتشار به مناطق دیگر بدن، هیچ علامت و نشانه ای ندارند.

 • امروز ۱۱:۵۱ [جام‌جم آنلاین]

  ویژه کوهنوردان؛

  این لباس به جای شما راه می رود

  محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. یک برنامه جدید می تواند فقط با عکسبرداری از معادلات ریاضی آنها را حل کند. علاوه بر آن راه حل را نیز توضیح می دهد. محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد.

 • امروز ۱۱:۲۷ [جام‌جم آنلاین]

  دلیل آتش گرفتن نوت ۷ مشخص شد

  شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص مشوق برای راه اندازی شبکه های اجتماعی بومی خبر داد و خواستار اقدام بخش خصوصی و دانشگاهی کشور نسبت به راه اندازی چنین شبکه هایی شد.

 • عکس لورفته از گوشی جی ۶ ال جی با نسبت ۹۰ درصدی نمایشگر به بدنه امروز ۱۱:۲۳ [خبرآنلاین]

  عکس لورفته از گوشی جی ۶ ال جی با نسبت ۹۰ درصدی نمایشگر به بدنه

  فناوری اطلاعات > سخت افزار - پرچم‌دار 2017 ال‌جی با نسبت 90 درصدی نمایشگر به بدنه گوشی (screen-to-body ratio) قصد دارد جا پای شائومی می میکس بگذارد.

 • امروز ۱۰:۵۰ [جام‌جم آنلاین]

  ثبت‌نام در بزرگ‌ترین نمایشگاه تجاری صنعت گیم ایران آغاز شد

  مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در یک نشست خبری ، با اعلام آغاز ثبت‌نام جهت حضور در نمایشگاه و همایش بین‌المللی Tehran Game Convention گفت: ثبت‌نام تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد. محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص مشوق برای راه اندازی شبکه های اجتماعی بومی خبر داد و خواستار اقدام بخش خصوصی و دانشگاهی کشور نسبت به راه اندازی چنین شبکه هایی شد.

 • امروز ۱۰:۴۹ [جام‌جم آنلاین]

  این غذاها روحیه را تقویت می کنند!

  در مطالعاتی که در مجله آمریکایی سلامت عموم انجام شده است دریافته اند که خوردن میوه ها و سبزیجات هم می تواند سلامت ذهن را تقویت کند.

 • امروز ۱۰:۳۹ [جام‌جم آنلاین]

  سونی ارسال بروزرسانی اندروید نوقا به خانواده اکسپریا زد 5 را متوقف کرد

  بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص مشوق برای راه اندازی شبکه های اجتما

 • امروز ۱۰:۱۲ [جام‌جم آنلاین]

  تازه‌ترین فناوری آیفون ۸ لو رفت

  اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. یک برنامه جدید می تواند فقط با عکسبرداری از معادلات ریاضی آنها را حل کند. علاوه بر آن راه حل را نیز توضیح می دهد. محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد.

 • امروز ۰۹:۵۲ [جام‌جم آنلاین]

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

  حمایت دولت از راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی بومی

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص مشوق برای راه اندازی شبکه های اجتماعی بومی خبر داد و خواستار اقدام بخش خصوصی و دانشگاهی کشور نسبت به راه اندازی چنین شبکه هایی شد. یک برنامه جدید می تواند فقط با عکسبرداری از معادلات ریاضی آنها را حل کند. علاوه بر آن راه حل را نیز توضیح می دهد. محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد.

 • امروز ۰۹:۴۸ [۵۹۸]

  استفاده ازضربان قلب به جای اثر انگشت

  ممکن است تاکنون درباره دسترسی به گوشی‌های موبایل از طریق اثر انگشت مطالبی شنیده باشید، اما آیا درباره بهره‌گیری از ضربان‌قلب به عنوان کلید قفل‌گشایی سوابق پزشکی چیزی شنیده اید؟

 • امروز ۰۹:۴۰ [جام‌جم آنلاین]

  ربات اینشتین رونمایی شد

  یک شرکت آمریکایی از ربات آموزشی جدید به نام پروفسور اینشتین رونمایی کرد که قادر است مانند پروفسور اینشتین راه برود و صحبت کند. یک برنامه جدید می تواند فقط با عکسبرداری از معادلات ریاضی آنها را حل کند. علاوه بر آن راه حل را نیز توضیح می دهد. محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد.

 • امروز ۰۹:۲۶ [۵۹۸]

  ۴ منطقه آسیب‌پذیر در زلزله تهران کجاست؟

  بر اساس مطالعات انجام‌شده، محققان پیش‌بینی می‌کنند قدرت گسل‌های تهران بیش از 7 ریشتر خواهد بود و با توجه به جنس خاک، تراکم جمعیت و نوع سازه‌های موجود، مناطق ۱۱، ۱۲، ۱۶ و ۲۰ بیشترین آسیب‌پذیری را در برابر زلزله دارند.

 • امروز ۰۹:۲۴ [۵۹۸]

  اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

  نتایج مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

 • تصاویر/ صفحه اول روزنامه‌های امروز امروز ۰۸:۵۹ [۵۹۸]

  تصاویر/ صفحه اول روزنامه‌های امروز

  منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های سه‌شنبه ۵ بهمن.

 • تاجرانِ توجه هر جا باشی پیدایت می‌کنند امروز ۰۸:۵۴ [ترجمان]

  اقتصاد تبلیغ در وب

  تاجرانِ توجه هر جا باشی پیدایت می‌کنند

  مروری بر دو کتاب «تاجران توجه؛ تلاشی حماسی برای ورود به مغزها» و «میمون‌های آشوب؛ ثروت کثیف و شکست تصادفی در سیلیکون‌ولی» / امیرحسین میرابوطالبی NYRB

  مؤسسان موتور جست‌وجوی گوگل، در ابتدای کارشان، شدیداً با هر نوع تبلیغات در کارشان مخالف بودند. مؤسس فیس‌بوک هم از منتقدان جدی تبلیغات در سایت خود بود. آن‌ها برای سال‌ها همۀ تلاششان را برای جذب و وابستگیِ بیشتر کاربرانشان خرج کرده بودند. آنچه برایشان مهم بود توجه مخاطب بود نه پولِ حاصل از تبلیغات. اما امروزه گوگل و فیس‌بوک پادشاهِ قلمرو تبلیغات در جهان‌اند. چطور چنین اتفاقی افتاد؟

 • امروز ۰۸:۳۰ [جام‌جم آنلاین]

  مشکل جدی در بدنه گوشی آیفون ۷ جت بلک

  زمانی که آیفون ۷ جت‌بلک عرضه شد، با درخشندگی سطح خود گوشی هوشمند زیبایی به شمار می‌رفت، اما ظاهرا خراشیدگی‌هایی که در سطح این گوشی ایجاد شده، بی‌نقصی این گوشی‌ را به چالش کشیده است. محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص مشوق برای راه اندازی شبکه های اجتماعی بومی خبر داد و خواستار اقدام بخش خصوصی و دانشگاهی کشور نسبت به راه اندازی چنین شبکه هایی شد.

 • امروز ۰۸:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  احتمال تزیین گوشی های سامسونگ با صنایع دستی ایرانی

  مدیر کل صادرات و بازرگانی صنایع دستی کشور از امکان نهایی شدن توافقی بزرگ با مدیران سامسونگ خبر داد که بر اساس آن قاب گوشی های سامسونگ برای "مشتریان خاص" در سراسر جهان با صنایع دستی ایرانی مزین می شود. محققان لباس هوشمندی ساخته اند که می تواند ۲۳ درصد از انرژی انسان هنگام راه رفتن را ذخیره کند. شرکت سامسونگ پس از ماه ها تحقیقات در مورد دلیل آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ این شرکت، اعلام کرد که باتری های معیوب عرضه شده از سوی دو شرکت تولید کننده باطری، دلیل این مشکل بوده است. بخش موبایل کمپانی سونی ارسال بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا به اسمارت فون های اکسپریا زد 5 و همچنین تبلت های اکسپریا +Z3 و اکسپریا Z4 را موقتاً متوقف کرد. این بروزرسانی که تازه از اوایل هفته گذشته در اختیار کاربران این سری از محصولات سونی قرار گرفته بود، از شماره بیلد 32.3.A.0.372. برخوردار است. اما سونی امروز امکان دانلود این بروزرسانی را از سرورهای خود حذف کرده و بیانیه ای به مضمون زیر را صادر کرده است: گزارشاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد کاربران پس از ارتقا سیستم عامل به اندروید نوقا، در خصوص پخش صدا از طریق اپلیکیشن های سوم شخص و همچنین عملکرد اطلاعات رمزنگاری شده بر روی کارت SD مشکلاتی را تجربه کرده اند. ما عامل این مشکل را یافته ایم و قصد داریم پس از اقدام اصلاحی لازم این بروزرسانی را مجدداً در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند. شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص مشوق برای راه اندازی شبکه های اجتماعی بومی خبر داد و خواستار اقدام بخش خصوصی و دانشگاهی کشور نسبت به راه اندازی چنین شبکه هایی شد.

 • امروز ۰۳:۰۵ [جام‌جم آنلاین]

  ساختمانی که سقوطش را پیش‌بینی می‌کند

  ساختمانی را فرض کنید که قبل از وقوع حادثه به شما می‌گوید در آستانه سقوط قرار دارد. این تصور هیجان‌انگیزی است که تا تبدیل‌شدن به واقعیت فاصله چندانی ندارد.

 • پیش‎بینی قدرت 7 ریشتری برای گسل‌های تهران/ 4 منطقه آسیب‌پذیر در زلزله امروز ۰۲:۱۳ [ایسنا]

  بازخوانی گزارش «جایکا» از وقوع زلزله در تهران؛

  پیش‎بینی قدرت 7 ریشتری برای گسل‌های تهران/ 4 منطقه آسیب‌پذیر در زلزله

  30057

  بر اساس مطالعات انجام‌شده، محققان پیش‌بینی می‌کنند قدرت گسل‌های تهران بیش از 7 ریشتر خواهد بود و با توجه به جنس خاک، تراکم جمعیت و نوع سازه‌های موجود، مناطق ۱۱، ۱۲، ۱۶ و ۲۰ بیشترین آسیب‌پذیری را در برابر زلزله دارند.

 • امروز ۰۲:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  4 علت برتری پهپاد به ماشین‌های خودران

  هوشمندسازی حمل‌و‌نقل چند سالی است بشدت مورد توجه بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری و نیز دولت‌ها در سراسر جهان قرار گرفته است. احتمالا شما نیز هر از گاهی، خبر یا تحلیلی در مورد خودرو، اتوبوس یا قطارهای هوشمند دیده یا شنیده‌اید. همین چند روز پیش بود که ژاپنی‌ها از اتوبوسی بدون راننده برای حمل‌و‌نقل عمومی رونمایی کردند. غول دنیای دیجیتال یعنی گوگل سرمایه‌گذاری مالی و انسانی گسترده‌ای برای ساخت خودروی هوشمند انجام داده است. همچنین فناوری هایپرلوپ نیز نوید جابه جایی بسیار سریع با قطاری هوشمند را به ما می‌دهد. شرکت‌های پیشرو خودروسازی نظیر تویوتا، ب‌ام‌و و دایملر، میلیاردها دلار برای طراحی فناوری‌هایی به منظور راندن خودرو بدون نیاز به انسان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

 • امروز ۰۱:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  انقلاب دورکاری با تله‌ربات‌ها

  تله‌ربات‌ها یا ربات‌های کنترل از راه دور، نوعی از ربات‌ها هستند که از طریق کانال ارتباطی معین و از مسافتی دور توسط یک متصدی انسانی یا ماشینی دستورها و فرمان‌ها را اجرا می‌کنند. متصدی انسانی به این وسیله می‌تواند حرکت‌هایی را در قالب یک ماشین از مسافت طولانی مدیریت کند. این قابلیت ربات‌ها، به زودی زندگی در یک کشور و کار در کشور دیگر را به امری عادی تبدیل خواهد کرد. پروفسور ریچارد بالدوین، استاد اقتصاد بین‌الملل در موسسه مطالعات بین‌الملل و توسعه ژنو در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی ورلد، به پرسش‌هایی در این باره که این روند چگونه جهان را تغییر خواهد داد پاسخ داده است.